Springerklubben Syd’s Open Show

Kågeröd, 23 september 2018

  Domare: Lena Rollmar

 Resultat:

 

  

BIS/BIR:

NORD UCH NORD JV-15 ART-WAVE'S POP A TOP AGAIN

Ägare: Eva-Marie Bergstrand, Limhamn & Jens Karlsson, Hörby

BIS-2/BIM:

SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) DK V-17 ART-WAVE'S ARTS AND CRAFTS

Ägare: Maria Ljungmark, Kågeröd & Birgitta Thoreson, Kvänum

 

 

 

BIS Veteran/BIR veteran:

 BAGGBO BLACK-BABY-COCO

 Ägare: Anna Mårtensson, Tyringe

  

 

BIS Junior/BIR Junior:

 GOLDMOORE'S PARDON ME

Ägare: Christina Boije, Svenljunga

BIS-2 Junior/BIM Junior:

ZIRIDAS HANDSOME HARRY AV DONOVAN

Ägare: Ulrika Liljenberg Hansson, Höör

 

 

 

BIS Valp/BIR Valp 1:

 GOLDMOORE'S MATCH MORE SWEET

Ägare: Christina Boije, Svenljunga

BIS-2 Valp/BIM Valp 1:

BEELINE MADE TO MATCH

Ägare: Carina Johansson, Landskrona

 

 

 

BIS Uppfödare:

Kennel  Art-Wave’s

 

 

BIS Avelsgrupp:

SE U(U)CH Art-Wave´s Topnotch

 

 

 

FULLSTÄNDIGT RESULTAT

 

BIS/BIR

NORD UCH NORD JV-15 ART-WAVE'S POP A TOP AGAIN

Ägare: Eva-Marie Bergstrand & Jens Karlsson

BIS 2/BIM

SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) DK V-17 ART-WAVE'S ARTS AND CRAFTS

Ägare: Maria Ljungmark & Birgitta Thoreson

 

BIS Veteran/BIR veteran

BAGGBO BLACK-BABY-COCO

Ägare: Anna Mårtensson

 

BIS Junior/BIR Junior

GOLDMOORE'S PARDON ME

Ägare: Christina Boije

BIS 2 Junior/BIM Junior

ZIRIDAS HANDSOME HARRY AV DONOVAN

Ägare: Ulrika Liljenberg Hansson

 

BIS Valp/BIR Valp 1

GOLDMOORE'S MATCH MORE SWEET

Ägare: Christina Boije

BIS 2 Valp/BIM Valp 1

BEELINE MADE TO MATCH

Ägare: Carina Johansson

 

BIS Uppfödare:

Kennel Art-Wave’s

 

BIS Avelsgrupp:

SE U(U)CH Art-Wave´s Topnotch

 

V A L P A R

Valpklass 1 hanar 4-6 mån

  1. HP BEELINE MADE TO MATCH SE24261/2018. Ägare: Carina Johansson
  2. HP BAGGBO HOW GREAT THOU ART SE25401/2018. Ägare: Pernilla Lantz

 

Valpklass 1 tikar 4-6 mån

  1. HP GOLDMOORE'S MATCH MORE SWEET SE38310/2018. Ägare: Christina Boije
  2. HP BEELINE MARRY COME UP SE24266/2018,. Ägare: Eva Frisk
  3. HP BAGGBO PIPPI LONGSTOCKING SE25405/2018, 20180420. Ägare: Maria Sundahl, Jönköping

 

H A N A R

BÄSTA HANHUNDSKLASS

  1. NORD UCH NORD JV-15 ART-WAVE'S POP A TOP AGAIN
  2. BARECHO ABOVE AND BEYOND
  3. AU CH GLENKINCHIE ROYAL CROWN AFFAIR
  4. ZIRIDAS HANDSOME HARRY AV DONOVAN

 

Juniorklass hanar 9-18 mån

  1. HP ZIRIDAS HANDSOME HARRY AV DONOVAN
  2. HP BEELINE RED SUN RISING
  3. BAGGBO ANKOR VAT

 

Unghundsklass hanar 15-24 mån

  1. ASTROSPRING'S ROCKET

 

Öppenklass hanar

  1. HP BARECHO ABOVE AND BEYOND
  2. HP AU CH GLENKINCHIE ROYAL CROWN AFFAIR
  3. THREE HILL'S WIMPY GHOST
  4. BAGGBO KELLY GALWAY

Oplac SE VCH BAGGBO HOME OF PEACE

Oplac SE VCH BEELINE TRUST IS SHAREWARE

 

Championklass hanar

  1. HP NORD UCH NORD JV-15 ART-WAVE'S POP A TOP AGAIN

 

T I K A R

BÄSTA TIKKLASS

  1. SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) DK V-17 ART-WAVE'S ARTS AND CRAFTS
  2. GOLDMOORE'S PARDON ME SE
  3. GERMAN VDH CH SE U(U)CH DK CH(U) C.I.E. ART-WAVE'S SUPERNOVA
  4. BAGGBO I LOVE MY DOG

 

Juniorklass tikar 9-18 mån

  1. HP GOLDMOORE'S PARDON ME SE
  2. HP ART-WAVE'S CORN POPPY
  3. BEELINE SUN KISSED
  4. BAGGBO TAJ MAHAL

Oplac BARECHO EXPENSIVE DREAMS

Oplac SE VCH THREE HILL'S XQUISITE KISS

 

Unghundsklass tikar 15-24mån

  1. HP ART-WAVE'S PENNY STOCKS
  2. HP BACKSIDEFARM'S HIGH-FIVE

 

Öppenklass tikar

  1. HP BAGGBO I LOVE MY DOG
  2. HP BACKSIDEFARM'S GOLDEN REASON
  3. SE VCH BEELINE AMARULA ART
  4. BAGGBO BLUE POINT

Oplac BEELINE AMARULA AFTERGLOW

Oplac SE VCH BEELINE NO END

 

Championklass tikar

  1. HP SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) DK V-17 ART-WAVE'S ARTS AND CRAFTS
  2. HP GERMAN VDH CH SE U(U)CH DK CH(U) C.I.E. ART-WAVE'S SUPERNOVA

 

Veteranklass tikar

  1. HP BAGGBO BLACK-BABY-COCO

 

Uppfödargrupp

  1. HP Kennel Art-Wave´s
  2. HP Kennel Baggbo

 

Avelsklass

  1. HP SE U(U)CH ART-WAVE'S TOPNOTCH SE54856/2012

med BAGGBO KELLY GALWAY

BAGGBO HOME OF PEACE

BACKSIDEFARM'S GOLDEN REASON

BAGGBO BLUE POINT